Serwis i legalizacja wag

wagi-chrostowski-1024x768

Fachowa legalizacja wag

Serwisujemy wszystkie rodzaje i typy wag. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem oraz szeroki asortyment części i podzespołów.

Przeprowadzamy kompleksowe legalizacje wszystkich typów wag oraz posiadamy uprawnienia do przeprowadzania procedury zgodności WE czyli pierwotnej legalizacji wag zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

Legalizacja zgodna z przepisami

Każda waga samochodowa, sklepowa, kolejowa, zbiornikowa czy inna, aby mogła być używana do rozliczeń handlowych, musi posiadać szereg oznaczeń, znaków zgodności i deklaracji zabezpieczających połączenia jej zespołów konstrukcyjnych lub dostęp do elementów regulacyjnych.

Miejsca nałożenia cech podane są w certyfikacie zatwierdzenia typu WE wagi, czyli pierwotnej legalizacji wag zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

Legalizacja wagi (ocena zgodności) jest więc koniecznym, obowiązkowym elementem wprowadzenia jej do obrotu na rynku Unii Europejskiej. Używanie urządzeń pomiarowych, które nie przeszły tej procedury i nie posiadają wspomnianych oznaczeń, których wymaga legalizacja wag, naraża na kary finansowe nakładane przez jednostki administracji państwowej. Dlatego warto pamiętać o legalizacji i zadbać o nią w porę.

waga-przemyslowa-2-1024x768

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.